Gold Medical Logo siyah

BIOMEDSA

EMTS ELEKTROMANYETİK ALAN TEDAVİ SİSTEMLERİ

EMTS ile Tedavisi Gerçekleşen Hastalıklar

KAYNAMA GECİKMESİ (DELAYED UNION) VE KAYNAMAMA (NONUNION, PSÖDOARTROZ)

 
Kırık iyileşmesinin, kırığın yeri ve tipine gore ortalamanın gerisinde kalmasına kaynama gecikmesi (delayed union) denir. Bu süre her kırığa gore değişmesine rağmen uzun kemikler için ortalama 3 ila 6 ay arasındadır. Kırık oluşumundan itibaren en az 9 ay geçmiş olmasına rağmen klinik ve radyolojik olarak yeterli iyileşme olmaması ve röntgen bulgularında en az 3 aylık duraklama kaynamama veya psödo artroz olarak değerlendirilebilir.

YALANCI EKLEM (PSÖDOARTROZ)

Bir kemik kırığının kaynamasını sağlayan kallus oluşumunun yetersizliği nedeniyle kırık uçlarının arasının lif-si bağdokuyla dolması sonucunda kemiğin bu bölgesinde normalde bulunmayan bir hareketliliğin ortaya çıkması olarak tanımlanan hastalıkta tedavi yöntemi olarak EMTS uygulanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

OSTEOPOROZ (KEMiK ERiMESi)

Düşük kemik kütlesi ve kemik dokusunun mikro yapısında bozulma sonucu kemik kırılganlığına yatkınlık ve kırık riskinde artış ile karakterize bir hastalıktır.

OSTEOMİYELİT (KEMİK İLTİHABI)

 
Osteomiyelit kemik iliğinin iltihabıdır. Genellikle bir bakteri enfeksiyonunun sonucunda ortaya çıkar, sıklıkla yaralanma, kırık veya başka bir zedelenme sırasında giren bir bakteridir. Aynı zamanda, kemiğe kan yoluyla da taşınabilir.

EMTS İLE TEDAVİLERİ KONUSUNDA ARAŞTIRMALARI YENi SONUCLANMIS HASTALIKLAR

B tipi Diabet’e bağlı yara ve akıntılar

EMTS İLE TEDAVİLERİ KONUSUNDA ARAŞTIRMALARI DEVAM EDEN HASTALIKLAR

Behçet hastalığı (BS)

Custom_Image_Rightish

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player